MATERIÁL

Příklady materiálů, se kterými pracujeme, jsou uvedeny níže. Je možno konzultovat i užití jiných materiálů. Pokud to bude technicky možné, jsme ochotni na základě dohody pracovat i s nimi.

Kov

Nerez, ocel, mosaz, bronz, hliník a jeho slitiny. Do těchto kovů je možné rýt diamantovým hrotem. Gravírovat je možné také do všech kovových povrchů. Je však třeba počítat s tím, že gravírování do oceli a nerezu je dražší z důvodu značného opotřebení frézovacích nástrojů. Dále je možné dělení desek těchto materiálů do velikosti 305 x 210 mm a tloušťky 5 mm a rytí a gravírování trubek do průměru 10 cm.

Sklo

Je možné rytí diamantovým nástrojem do skleněných desek, sklenic, džbánů, karaf apod. Maximální průměr nádoby pro rytí po obvodu je 10 cm. Při rytí do skleněných nádob je třeba vždy osobní nebo telefonická komunikace.

Kůže

Je možné přímé gravírování povrchu kůže. Lépe však působí lisování ornamentu nebo textu pomocí lisovací matrice. Nabízíme zhotovení matrice i vylisování ornamentu. Pro tento druh služby je nutná osobní nebo telefonická konzultace.

Dřevo

Je možné pracovat s jakýmkoli dřevem. Nabízíme gravírování předmětů i gravírování a vyřezávání desek. Maximální tloušťka dřeva pro vyřezávání je 5 mm. Nejmenší průměr zaoblení rohů při vyřezávání je 2 mm.

Plast

Gravírování je možné do všech druhů plastů, plastových desek a předmětů. Pro reklamní cedule, jmenovky apod. používáme dvouvrstvý plast s přiznaným plastovým barevným povrchem nebo věrnou imitací kovového povrchu. Používáme materiály pro venkovní i vnitřní prostředí.